Tematy związane z naszym osiedlem oraz najbliższym otoczeniem

Metro - stacja Lazurowa

Postautor: kamilos » 24 lip 2012, 18:17

pawelh
Key Master
Wg. planów drugiej linii metra, stacja będzie się znajdować na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Lazurowej, czyli bardzo blisko inwestycji

Inna sprawa to czas - 'kiedy' a nawet 'czy' stacja powstanie.

Strona metra: http://www.metro.waw.pl/ii-linia-metra-109.html

Aktualnie prowadzone są pracę nad centralnym odcinkiem II linii metra (rondo Daszyńskiego - dworzec Wileński). Informacje z budowy dostępne tu: http://www.metro.waw.pl/dziennik-budowy ... ralny.html

Jak ten odcinek już powstanie, nitka będzie realizowana dalej w jednym z dwóch kierunków - na zachód (Bemowo) lub na pn-wschód (Targówek). W tej chwili nie ma jeszcze decyzji w tym zakresie

POSTED 1 YEAR AGO #
kasia_mm
Member
stacja ma byc u zbiegu Gorczewskiej i Klemensiewicza, vis a vis Tesco; dokladnie tam gdzie teraz latem rozklada sie wesole miasteczko:) nie przy Lazurowej!

POSTED 1 YEAR AGO #
pawelh
Key Master
Faktycznie - racja. To nawet lepiej!

Miejmy tylko nadzieję, że stacja faktycznie - kiedyś - powstanie ;)

POSTED 1 YEAR AGO #
slawek0102
Member
O stacji Lazurowa mozemy zapomniec w tej dekadzie. Ale czy wiecie czy powstanie stacja Gorce? Czy sa jakies rozmowy? Nie mowie o liscie Zarzadu Bemowa tylko o czyms konkretnym. Wybory sie odbyly wiec to juz nie jest tematem politycznym. Nie jestem pewien ale chyba czekamy na ustalenie nowego budzetu Uni Europejskiej z dokladnymi danymi dot. pomocy spojnosciowej (a tym samym srodkow na metro). Czy tak? Jak to jest?

POSTED 9 MONTHS AGO #
Michaello
Member
Z tego co wiem to Gorce nie są przewidywane przez miasto w kolejnym etapie budowy. Co więcej wydaje się, że decyzje "co dalej" już zapadły. Mniej więcej miesiąc temu zatwierdzono dofinansowanie z Unii na wykonanie projektu dalszych 7miu stacji, które mają biec zgodnie z wcześniejszą propozycją ZTM, tzn. 3 stacje na wschód i 4 w kierunku Bemowa. Kasa już na to jest i na mój gust to dla nas bardzo pozytywny obrót wydarzeń, biorąc pod uwagę presję jaką wywierali urzędnicy ze wschodniej Wawy by w ogóle Bemowa nie brać pod uwagę. Byleby ruszyli dalej na Wolę, to i do tej naszej Lazurowej w końcu dotrą;)

POSTED 9 MONTHS AGO #
Michaello
Member
Tzn. kasa jest rzecz jasna na projekt, a nie na budowę. Ale gdy projekty już będą to myślę że budowa ruszy zgodnie z projektami;)

POSTED 9 MONTHS AGO #
slawek0102
Member
Dokladnie. Ale zarzad Bemowa prosil by to bylo 5 stacji w kierunku zachodnim a nie 4. http://www.gazetaecho.pl/druga-linia-me ... mowo_57487 . Myslalem, ze sa jakies dalsze wiadomosci do tego artykulu . Rozumiem ze nie ma. Dzieki.

POSTED 9 MONTHS AGO #
mako.mako
Member
Jak dla mnie gdyby stacja była gdziekolwiek na Górczewskiej to by dla nas było duże ułatwienie. Nie wiem czy wiecie ale niedługo na Górczewskiej będą bus pasy, także autobusem będzie się jechało szybciutko. Jeżeli doczekamy się naszej stacji to będzie pełnia szczęścia...

POSTED 9 MONTHS AGO #
Michaello
Member
Sławku, rzecz w tym, że właśnie są dalsze wiadomości w temacie 5tej stacji w kierunku Bemowa. Wieści są takie, że kompletnie olano tą propozycję i w planach finansowych w ogóle nie wzięto jej niestety pod uwagę:(

Cóż, jak się okazuje nie można mieć od razu wszystkiego. Zgodzę się tutaj z mako.mako. Wystarczy, że dobiją do Górczewskiej, a jakoś sobie poradzimy. W prostej linii będą autobusy i tramwaje. Ja obiecuję sobie, że dla poprawy formy będę ten odcinek pokonywał pieszo;)

POSTED 9 MONTHS AGO #
Brain
Member
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... cyzja.html

W naszą stronę ostatni przystanek ma być Księcia Janusza, czyli 5 przystanków autobusowych od naszej inwestycji = niecałe 10 min. autobusem. Może nie jest to pod blokiem, ale oby nie było opóźnień w budowie... 2016/2017 rok :]

POSTED 8 MONTHS AGO #
maszti
Member
A oto artykuł z dzisiejszego (niezastapionego jak zwykle) Echa Miasta (link jakos nie dzialal wiec wklejam caly tekst artykulu):

Centralny odcinek drugiej linii metra bedzie wydłuzony o szesc stacji. Nowym odcinkiem
pojedziemy w 2017 roku.

Jest decyzja dotyczaca powstania kolejnych odcinków drugiej linii metra. Zarówno od strony Dworca Wilenskiego, jak i ronda Daszynskiegow ybudowane zostana po trzy, a nie ? jak planowano wczesniej?po cztery stacje.
Decyzja zamyka spekulacje na temat tego, jak zostanie przedłuzona powstajaca w tej chwili linia(odcinek miedzy Sródmiesciem a Praga). Obecny wariant trasy został wybrany po dogłebnej analizie dr.Andrzeja Brzezinskiego z Politechniki Warszawskiej, który zbadał cztery scenariusze i wybrał ten,jego zdaniem, najkorzystniejszy. Wybór padł
na wariant pierwszy,który zakładał wydłuzenie obu odcinków własnie o trzy stacje, drugi
? o cztery, w trzecim i czwartym wariancie proponowano kolejno dobudowe trzech stacji
na Targówkui czterech na Woli lub odwrotnie.
Warszawskie Metro jest teraz na etapie przygotowywania przetargu na projekt fragmentów
drugiej linii. Oceniane w nim beda przede wszystkim walory architektoniczne, a zwyciezca
bedzie musiał stworzyc szczegółowy projekt. Dokładna data ogłoszenia przetargu nie jest
znana,jednak wiadomo,ze ruszy on w najblizszym czasie.
Pod koniec 2013 roku Zarzad Transportu Miejskiego ma dostac gotowy projekt nastepnych
odcinków razem z pozwoleniami na budowe. Miasto liczy na to, ze wtedy Unia Europejska przyzna nam kolejne dotacje, i bedzie mozna ogłosic przetarg na wykonawce inwestycji.
Plan budowy wyglada nastepujaco: za rondem Daszynskiego na Woli powstanie stacja Płocka
? przed skrzyzowaniem z Wolska?zrezygnowano z pierwotnej wersji, w której przystanek miał sie znajdowac w bardziej ruchliwym wezle przesiadkowym u zbiegu ulic Wolskiej i Młynarskiej, stacja Moczydło ? umieszczona zostanie miedzy Sokołowska a al. Prymasa Tysiaclecia pod stacja PKP Warszawa-Koło, natomiast stacja Ksiecia Janusza znajdowac sie bedzie u zbiegu Górczewskiej,ul.Ksiecia Janusza i Jana Olbrachta.
Planowana stacja Ulrychów koło Wola Parku, która miała na celu przyblizenie sie do obwodnicy biegnacej z Bemowa do Dworca Gdanskiego, na razie nie powstanie.
Po prawej stronie Wisły zaD worcem Wilenskim zbudowane zostana stacje: Szwedzka
? u zbiegu ze Strzelecka, Targówek ? przy skrzyzowaniu ul.Ossowskiego i Pratulinskiej.
Przy drugiej z tych ulic powstanie takze stacja Trocka. Przedłuzona linia ma byc gotowa w 2016r. lub 2017r.
Według Andrzeja Brzezinskiego takie rozwiazanie jest najbardziej korzystne pod wzgledem ekonomicznym i społecznym, bo chociaz liczba osób korzystajacych z metra bedzie mniejsza niz w przypadku budowyo smiu czy siedmiu nowych stacji,to i nwestycja bedzie tansza o miliard złotych.
Koszty szesciu stacji szacuje sie na 2,7 mld zł.Tymczasem odcinek, który powstaje w tej chwili i ma byc gotowy do konca 2013r., bedzie kosztował dwa razy tyle. Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby powstac koncowe odcinki drugiej linii metra ? Mory i Bródno.

POSTED 8 MONTHS AGO #
Michaello
Member
Przypadkiem trafiłem w necie na odpowiedź władz Bemowa. Nic szczególnego, ale gdyby ktoś był zainteresowany to załączam link:

http://www.rynek-kolejowy.pl/28620/Bemo ... oczyla.htm

POSTED 8 MONTHS AGO #
Michaello
Member
Wiem, że nie takimi tematami teraz żyjemy, niemniej jako ciekawostkę poniżej wrzucam link do mapki naszej stacji metra Lazurowa. Ten wstępny projekt pojawił się w niedawno opublikowanym raporcie środowiskowym:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,3 ... em,,5.html

Układ wyjść trochę mi się nie podoba. Miałem nadzieję, że gdzieś w pobliżu naszego budynku projektanci wcisną wejście do stacji.

Cóż, jak na razie to wstępny projekt i może jeszcze ulegnie zmianie. Inaczej by wejść do metra będziemy musieli się fatygować do parkingu Tesco.

POSTED 1 WEEK AGO #
kamilos
Administrator

Wróć do Osiedle